Zimowa pielęgnacja: włosy

Kobiety nie lubią czapek, bo boją się o fryzurę i stan swoich włosów. Prezentujemy kilka sprytnych sposobów, by właściwie o nie zadbać, także zimą.

Zimą trudno zadbać właściwie o fryzurę – włosy niszczą się pod czapką i w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach. Można jednak zastosować kilka prostych trików, by utrzymać je w dobrej kondycji w czasie zimowych miesięcy.

Najbardziej niszczą się włosy pod czapką lub kapturem – nie dość, że zakładając czapkę, niszczymy fryzurę, to jeszcze pogarsza się stan naszych włosów. Przy poruszaniu głową trzemy włosami o czapkę czy kaptur, a włosy plączą się i targają. Dlatego możemy spróbować uniknąć tej sytuacji, zakładając nauszniki. Chronią uszy przed zimnem tak samo, jak czapka, ale nie niszczą włosów. Poza tym ostatnio znowu stały się modne, więc są dostępne w wielu ciekawych kolorach i wzorach.

Co jeszcze możemy zrobić, by właściwie zadbać o fryzurę pod czapką? Najlepiej pamiętać o tym, by zakładać ją dopiero po kilkudziesięciu minutach od ułożenia fryzury, tak, by włosy miały czas, by przyzwyczaić się do uczesania i nie oklapły od razu po zetknięciu z nakryciem głowy. Dobrze jest także wybierać specjalne, zimowe kosmetyki do stylizacji, które pomogą utrzymać fryzurę przez długie godziny.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *