Zimowa pielęgnacja: włosy

Kobiety nie lubią czapek, bo boją się o fryzurę i stan swoich włosów. Prezentujemy kilka sprytnych sposobów, by właściwie o nie zadbać, także zimą.

Zimą trudno zadbać właściwie o fryzurę – włosy niszczą się pod czapką i w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach. Można jednak zastosować kilka prostych trików, by utrzymać je w dobrej kondycji w czasie zimowych miesięcy.

Najbardziej niszczą się włosy pod czapką lub kapturem – nie dość, że zakładając czapkę, niszczymy fryzurę, to jeszcze pogarsza się stan naszych włosów. Przy poruszaniu głową trzemy włosami o czapkę czy kaptur, a włosy plączą się i targają. Dlatego możemy spróbować uniknąć tej sytuacji, zakładając nauszniki. Chronią uszy przed zimnem tak samo, jak czapka, ale nie niszczą włosów. Poza tym ostatnio znowu stały się modne, więc są dostępne w wielu ciekawych kolorach i wzorach.

Co jeszcze możemy zrobić, by właściwie zadbać o fryzurę pod czapką? Najlepiej pamiętać o tym, by zakładać ją dopiero po kilkudziesięciu minutach od ułożenia fryzury, tak, by włosy miały czas, by przyzwyczaić się do uczesania i nie oklapły od razu po zetknięciu z nakryciem głowy. Dobrze jest także wybierać specjalne, zimowe kosmetyki do stylizacji, które pomogą utrzymać fryzurę przez długie godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *