Zimowa pielęgnacja: usta

Dziś w cyklu „Zimowa pielęgnacja” podpowiemy, jak dbać o usta zimą.

Zadbane, zdrowo wyglądające usta to podstawa pięknego wyglądu. Zimą trzeba o nie zadbać w szczególny sposób, bo mróz, śnieg i zimny wiatr sprawiają, że usta przesuszają się i pękają, a przez to zaczynają wyglądać niezbyt atrakcyjnie.

W zimowe dni używaj przede wszystkim ochronnego balsamu do ust lub wazeliny – najlepiej nosić ochronną pomadkę w kieszeni płaszcza i aplikować przed każdym wyjściem na powietrze. Kupując balsam czy wazelinę sprawdź, czy mają zawartość witaminy A, gliceryny, wosku lub miodu pszczelego i filtra CV. Te składniki pomogą Ci utrzymać miękkie i delikatne usta. Jeśli na co dzień malujesz usta szminką lub błyszczykiem, zimą wybieraj takie, które mają jednocześnie działanie nawilżające.

Twoje usta, tak jak całe ciało, potrzebują peelingu. Możesz zrobić go za pomocą szczoteczki do zębów, a po peelingu użyj kremu lub maseczki nawilżającej, na przykład z woskiem. Peeling wykonaj raz w tygodniu.

Ostatnia rada: pod żadnym pozorem nie oblizuj warg w czasie mrozu! To najprostszy sposób, by mieć popękane usta i spierzchnięte wargi.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *