Zimowa pielęgnacja: skóra

Nagłe zmiany temperatury, ogrzewane pomieszczenia i mróz mogą zaszkodzić skórze. Dlatego jej właściwa pielęgnacja jest tak ważna zwłaszcza zimą.

Podczas zimowych miesięcy trzeba pamiętać przede wszystkim o stosowaniu kremów nawilżających lub natłuszczających. Niektórzy twierdzą, że z tych pierwszych lepiej zrezygnować, bo dostarczają skórze czystej wody, która na mrozie zwyczajnie zamarza, ale prawda jest taka, że wszystkie kosmetyki zawierają wodę. Istotne jest natomiast to, ile dany krem zawiera lipidów – im więcej, tym skuteczniejsza jest ochrona przed mrozem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jaki zatem krem wybrać – natłuszczający czy nawilżający? Jeśli Twoja skóra jest sucha, odwodniona albo skłonna do podrażnień i pękania naczynek, wybierz krem tłusty. Jeśli zaś nie jest sucha, ale ma skłonności do przetłuszczania się, lepiej sprawdzi się krem nawilżający. Należy także pamiętać o tym, żeby wybierać kremy z filtrem – zimą skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne tak samo, jak latem.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *