Zalety wypożyczania aut online

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, czas wyjazdów i wypoczynku poza miejscem zamieszkania. To okres, w którym najczęściej decydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni online. Jest to doskonały pomysł jeśli zależy nam na mobilności i niezależności od publicznych środków transportu czy indywidualnym zwiedzaniu miejsca pobytu.

Główną zaletą takiego rozwiązania jest wygoda. W przypadku wycieczki do miejsca docelowego możemy dotrzeć samolotem, pociągiem czy autobusem a samochód wynająć na miejscu. Wypożyczenie samochodu może być dobrym pomysłem w przypadku wyjazdu służbowego, w sytuacji gdy nasza firma nie dysponuje własną flotą. Jeśli nie posiadamy własnego auta, a chcemy spędzić weekend poza miastem, wypożyczalnie również przyjdą nam z pomocą.

Proces rezerwacji online

Zdecydowanie najlepszym sposobem na wyszukanie i rezerwację auta jest skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw jakie daje nam internet. Dobrym sposobem na znalezienie samochodu w odpowiedniej cenie jest skorzystanie z porównywarek cen wynajmu. Pierwszym krokiem będzie wybór daty oraz miejsca wynajmu i odbioru. Wyszukiwarka przedstawi nam listę z rezultatami wyszukiwania. Następnie za pomocą zaawansowanych filtrów możemy zawęzić wybór do interesującej nas kategorii aut. Najpopularniejsze kategorie filtrów to klasa, marka, ilość pasażerów. Następnie wybieramy wyposażenie dodatkowe: klimatyzacja, fotelik dziecięcy czy opcja dodania kolejnego kierowcy. Poniżej przedstawiamy główne zalety płynące z takiego sposobu rezerwacji auta

Wygoda i oszczędność czasu

Rezerwacja poprzez internetową wypożyczalnię aut to przede wszystkim wygoda. Rezerwacji możemy dokonywać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca w kraju i na świecie. To także duża oszczędność czasu. Nie musimy dzwonić na infolinię czy odwiedzać biura stacjonarnego i czekać w kolejce do bycia obsłużonym przez konsultanta.

Prosto i przejrzyście

Online możemy nie tylko wybrać auto, ale również sprawdzić jakie usługi dodatkowe oferuje wypożyczalnia i dokupić dodatkowe wyposażenie. Cena i dodatkowe koszty są prezentowane przejrzyście, na bieżąco możemy monitorować całkowity koszt rezerwacji. Przede wszystkim mamy ogromny wybór aktualnie dostępnych aut. Unikamy w ten sposób sytuacji, gdy klient przychodzący do wypożyczalni jest zaskoczony, gdy okazuje się że ma niewielki wybór.

Łatwiejsza rezerwacja za granicą

Wypożyczenie auta online jest doskonałym rozwiązaniem podczas wakacyjnych pobytów za granicą. Jeśli obawiamy się procesu rezerwacji w obcym języku, możliwość zamówienia samochodu przez internet znacznie ułatwi nam ten proces. Auto możemy wynająć na długo przed wyjazdem, co pozwala na większą elastyczność przy planowaniu pobytu. Na spokojnie zapoznamy się z dostępną ofertą, wybierzemy model auta. Bez pośpiechu, dokładnie przeczytamy regulamin najmu dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek przy odbiorze auta. Jak widać, za takim sposobem rezerwacji przemawia wiele argumentów.

Możliwość rezerwacji auta w pakiecie

Ciekawą opcją, niezwykle popularną wśród turystów, jest przelot samolotem do miejsca docelowego i wypożyczenie samochodu kupowane w jednym pakiecie. Opcja ta, zwana Fly&Drive, cieszy się coraz większym powodzeniem. Kupując wycieczkę możemy od razu zarezerwować auto z odbiorem na lotnisku. Inna możliwość to rezerwacja auta przy zakupie biletu lotniczego. Opcja wynajmu auta pokaże nam się jako usługa dodatkowa w procesie rezerwacji. Korzystając z tego typu pakietów nierzadko możemy liczyć na preferencyjne stawki wynajmu aut, nielimitowaną liczbę kilometrów czy dodatkowe ubezpieczenie.

Najlepszym sposobem na znalezienie samochodu w odpowiedniej cenie jest skorzystanie z porównywarki cen wynajmu FinMarket.pl

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *