„Zadyszka” happysad

Zespół happysad będzie obchodził wkrótce swoje dziesięciolecie. Z tej okazji 7 października ukaże się ich specjalny, jubileuszowy album zatytułowany „Zadyszka” będący podsumowaniem ich dorobku.

Wydawnictwo zawierać będzie płytę CD, czyli „tribute to” gdzie inne zespoły – zaprzyjaźnione z happysad – grają utwory zespołu w nowych, czasem mocno zaskakujących aranżacjach, od poezji śpiewanej, poprzez folk i reggae, na disco i metalu kończąc. Wszystkie utwory nabrały nowego charakteru, świeżości, a nową odsłonę swoich „Manewrów Szczęścia” zaprezentowali również sami jubilaci.

Dodatkowo zespół przygotował również DVD zawierające tegoroczny urodzinowy koncert, który happysad zagrał 16 lipca podczas Festiwalu w Jarocinie. Gośćmi tego wydarzenia byli: Karol Strzemieczny (Paula i Karol, Stan Miłości i Zaufania), który wspierał zespół wokalnie i instrumentalnie, Czesław Mozil ze swoją wersją „Zanim Pójdę”, Grabaż ze Strachów na Lachy śpiewający „Poznańskiego” oraz Gutek z Indios Bravos w zamykającym koncert „My się nie chcemy bić”. Po raz pierwszy w historii zespołowi towarzyszyła rozbudowana sekcja dęta.

Na płycie DVD znalazł się również krótki, niespełna 5-minutowy reportaż z pobytu zespołu w Jarocinie, z prób przed urodzinowym koncertem czy z piłkarskiego turnieju „Jarocin gra dla Stopy”.

Zespół powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, w roku następnym muzycy przyjęli nazwę happysad. Od tego czasu grupa wydała cztery albumy studyjne a do ich największych przebojów zaliczyć można, m.in. piosenki „Zanim pójdę”, „Mów mi dobrze” i „Taką wodą być”.(PAP Life)

foto: wikipedia/ Zahn

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *