Wakacje na najbardziej znanej wyspie w Polsce, czyli… Teneryfie!

Hiszpania to popularny kierunek podróży wśród polskich turystów. Zachęcająca jest zarówno liczba atrakcji, jak i wyjątkowy subtropikalny klimat. A o Teneryfie, czyli wyspie wiecznej wiosny i największej wyspie archipelagu, słyszał niemal każdy.

Powodów, dla których warto wybrać się na Teneryfę, jest bardzo dużo. Kusi i pogoda, i ogrom atrakcji przygotowanych z myślą o wczasowiczach. Hotele all inclusive na Teneryfie pozwalają poczuć się wyjątkowo nawet najbardziej wymagającym turystom. A wszystko to w przystępnych cenach i niezależnie od pory roku.

Z pewnością Teneryfa spodoba się miłośnikom sportów wodnych, w szczególności tym, którzy uprawiają windsurfing. Przez cały rok wieje lekki, ciepły wiatr, umożliwiający wodne szaleństwo. Turyści chcący odpoczywać właśnie w taki aktywny sposób powinni za cel obrać plażę El Medano, na której według znawców tematu panują najlepsze warunki do uprawiania tego właśnie sportu.

Spacerem po Teneryfie

Nie tylko miłośnicy sportów wodnych znajdą coś dla siebie na Teneryfie. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie najpiękniejszych zakątków wyspy. A takich jest wiele. Od czego zacząć? Na przykład od wizytówki Teneryfy, czyli wulkanu Teide. Da się do niego dotrzeć pieszo, spacerem, lub kolejką linową. Przy okazji można zajrzeć do pobliskiego obserwatorium astrofizycznego.

Turyści zainteresowani mniej uczęszczanymi szlakami powinni wybrać się na wędrówkę po lasach w górach Anaga. To miejsce nieskażone ludzką działalnością, a widoki potrafią zapierać dech w piersi. Uwagę warto zwrócić na niezwykłą florę. Przy okazji można również odwiedzić niewielką wioskę Masca, zlokalizowaną w masywie górskim Teno.

Coś dla smakoszy

Teneryfę da się zwiedzać na różne sposoby. Miłośnicy lokalnych smaków z pewnością nie będą zawiedzeni. Na każdym kroku są tu małe, lokalne tawerny (guachinches), oferujące lokalne potrawy i… wino. Trunki pochodzą z najlepszych winnic na Teneryfie. Czego spróbować? Koniecznie gulaszu z suszonej ryby (tollos de pescado), sosu mojo czy ciecierzycy (garbanzas).

Jeśli decydujemy się na zwiedzanie Teneryfy od kuchni, powinniśmy pamiętać o lokalnych zwyczajach. Wejście do jednej z licznych tawern prawie na pewno skończy się koniecznością… śpiewania! W ten sposób właściciele zabawiają swoich gości, ucząc ich jednocześnie kanaryjskich piosenek ludowych. Tak spędzone popołudnie na pewno będzie udane.

A może relaks na plaży?

Na Teneryfie się zregenerujemy i nabierzemy sił na cały rok. Na wczasowiczów spragnionych słońca, piasku i szumu fal czeka aż… 70 plaż. Wybierać można zarówno w odcieniach piasku, jak i jego grubości. Do dyspozycji są plaże brązowe, szare czy żółte. Szczególnie ładna jest Playa de las Teresitas, położona 7 km od jednego z największych miast na wyspie, czyli Santa Cruz de Tenerife.

Materiał zewnętrzny

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *