Tak umiera legenda

Zespół Podhala Nowy Targ jest najbardziej utytułowanym polskim klubem hokejowym. Czasy świetności ma jednak daleko za sobą, o czym kibice „Szarotek” przekonali się dobitnie podczas 7. kolejki PLH, gdy ich ulubieńcy przegrali 1:13 z Ciarko PBS Bankiem Sanok.

Podhale Nowy Targ 19-krotnie zdobywało mistrzostwo Polski, w tym 9 razy z rzędu. Zawodnicy tego zespołu trafiali do draftu NHL, a w składzie zespołu był zdobywca Pucharu Stanleya – Krzysztof Oliwa (2004/2005). Na początku lat 90. w zespole z Nowego Targu grał nawet mistrz świata, Siergiej Agiejkin. Te czasy minęły już jednak bezpowrotnie, a nowotarżanie rozgrywają jeden z najgorszych sezonów w historii zespołu.

W ośmiu meczach zdobyli zaledwie 3 punkty. Zawodnicy Podhala zdobyli 21 goli, a stracili aż 51. Zajmują ostatnie miejsce w lidze i niewiele wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała ulec zmianie. O sile zespołu stanowią juniorzy, którzy tworzą ponad połowę meczowego składu Podhala.

W meczu z drużyną z Sanoka byli jedynie statystami. Gdyby nie honorowe trafienie Ziętary z ostatniej minuty meczu, doznaliby totalnej kompromitacji. Porażka 1:13 i tak jest najwyższą ligową klęską w historii zespołu.

Ciarko PBS Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ 13:1 (4:0, 6:0, 3:1)

Bramki: Vitek 6, 27; Gruszka 16; Milan 18; Zapala 20; Radwański 23, 34; Maciejewski 24; Vozdecky 24, 41; Rąpała 28; Malasiński 49; Bułanowski 51 – Ziętara 60.

Post Author: szybka