Kto zagra na sylwestra w Łodzi?

Znani są już wykonawcy, którzy wystąpią w tym roku na miejskim sylwestrze w łódzkiej Manufakturze. Dla łodzian zagrają m.in. Rambo Jet, Elektryczny Węgorz, Kamień Kamień Kamień i Cool Kids of Death.

Sylwester organizowany wspólnie przez miasto i Manufakturę, będzie droższy, niż wcześniej zapowiadano. Zamiast ok. 120 tys. zł, ma kosztować ok. 200 tys. zł. Organizatorzy jego kosztami podzielą się po połowie.

Sylwestrowa zabawa pod chmurką rozpocznie się o godz. 21 i potrwa do 1 w nocy. O północy Nowy Rok łodzianie powitają pokazem fajerwerków.

„Cieszę się, że Łódź będzie organizowała sylwestra, bo z informacji jakie do nas docierają niektóre duże miasta z organizacji imprez sylwestrowych rezygnują” – powiedział PAP Life dyrektor biura promocji, turystyki i współpracy z zagranicą łódzkiego magistratu Bartłomiej Wojdak.

Tym razem na scenie w Manufakturze wystąpią tylko łódzcy wykonawcy reprezentujący różne gatunki i nurty muzyczne. Koncert rozpocznie Wolfgang in a Truck, jeden z najciekawszych zespołów młodej sceny postpunkowej, po nim zagra znana DJ-ka Balbina Bruszewska, a także Rambo Jet z coverami znanych formacji rockowych i utworami do poezji Juliana Tuwima.

Przed północą wystąpi także znany z programu Must Be the Music zespół Kamień Kamień Kamień i Elektryczny Węgorz. Po północy sylwestra zakończy występ kultowej już, alternatywnej grupy Cool Kids of Death.

Organizatorzy zapewniają, że zabawa będzie bezpieczna; ponieważ jest to impreza masowa, nie będzie jednak można spożywać alkoholu. (PAP Life)

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *