Jak otworzyć myjnię samochodową? I czy warto to robić?

Pomysłów na biznes jest całkiem sporo. Niektórzy decydują się na wejście w branżę spożywczą, inni z kolei pracują jako mechanik. A czy zastanawiałeś się kiedyś jak otworzyć myjnię samochodową i czy może być z tego niezły interes?

Ile ludzi, tyle pomysłów

W ostatnich latach modna stała się organizacja wesel. W telewizji pojawiło się kilka programów na ten temat a równolegle biznes ślubny zaczął nieśmiało wychodzić „z podziemia”. Przez lata ludzie uważali, że zatrudnienie konsultanta ślubnego to ujma na ich honorze. Ba, jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedział, że taki zawód w ogóle istnieje. Dziś staje się on coraz popularniejszy i coraz więcej, głównie kobiet, idzie w tę stronę. Jednak śluby i wesela to nie jedyna branża, która cieszy się zainteresowaniem Polaków. Chętnie wchodzimy w handel w internecie. Rozwój internetu sprawił, że coraz częściej kupujemy w sieci, co oznacza, że coraz więcej ludzi szuka w internecie okazji do zysku. Nie oznacza to, że zostawiliśmy „realny świat” w tyle. Wciąż potrzeba firm, których usługi możemy dotknąć. Jedną z nich są myjnie samochodowe.

Jak otworzyć myjnię samochodową?

Wbrew pozorom, otwarcie własnej myjni samochodowej nie jest takie proste. Przede wszystkim potrzebujemy dużego kapitału własnego. Dwustanowiskowa myjnia bezdotykowa to koszt rzędu 200 tysięcy złotych, a im więcej stanowisk, tym cena rośnie (mniej więcej 80 tys. złotych co stanowisko). Jednak pieniądze to nie wszystko. Potrzebujemy również działki na własność lub dzierżawę. Zanim taka inwestycja się zwróci minie wiele lat, dlatego dzierżawa powinna być podpisana na minimum dekadę. Średnio potrzeba 3 do 5 lat, by myjnia samochodowa zaczęła na siebie zarabiać.

To może mobilna myjnia parowa?

Jeżeli nie masz 300 tysięcy złotych, a bank nie udzieli ci kredytu, o własnej stacjonarnej myjni samochodowej możesz pomarzyć. Jednak nie oznacza to, że ten biznes jest dla ciebie zamknięty. Tutaj poznasz inną możliwość. Jest nią mobilna myjnia parowa. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, jest ona mobilna. Oznacza to, że to ty jeździsz do klientów a nie oni do ciebie. No i jej druga zaleta – jest tańsza. Nie potrzebujesz setek, a nawet dziesiątek tysięcy złotych, by ją otworzyć. Koszty mobilnej myjni parowej są o wiele niższe i szybciej się zwracają. Jeżeli więc nie masz jak otworzyć myjni samochodowej, możesz zacząć od mobilnej myjni parowej. Mniej papierkowej roboty, to mniej stresu, który się z tym łączy. Zwłaszcza, że są w Polsce firmy, które oferują współpracę partnerską i pomagają w otwarciu własnego biznesu tego typu.

Materiał zewnętrzny

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *