Fenomen legendarnego kabaretu Crazy Horse

Kabarety od zawsze przyciągały widzów spragnionych subtelnego erotycznego show. Czym wyróżni się Crazy Horse od innych światowych rewii?

Crazy Horse (Szalony Koń) był przydomkiem wodza Siuksów, jednego z ostatnich, który walczył z białymi. W latach 50. XX wieku nazwy tej użył Alain Bernardiu dla założonego przez siebie kabaretu.

W owym czasie w Paryżu można było obejrzeć naprawdę rewelacyjne widowiska, jak choćby Moulin Rouge, więc co oryginalnego miał do zaoferowania Crazy Horse wśród gąszczu innych rewii?

Od samego początku Alain Bernardiu przywiązywał ogromną wagę do oprawy muzycznej i oświetlenia. Dziewczyny tańczące w Crazy Horses noszą charakterystyczne peruki a’la Kleopatra i to w zasadzie wszystko. Mają na sobie ozdobne łańcuszki oplatające ciało, peruki, mocny makijaż i…światło.

Widowisko Crazy Horses znane jest z niesamowitych efektów świetlnych. Odpowiednie dobrane światło i wyświetlane przez projektor wzory, w które „ubrane” są tancerki sprawiają, że ich golizna nie jest tak widoczna i oczywista. Nagie ciało ukazane jest w sposób bardzo subtelny i ciekawy. A trzeba przyznać, że poziom ukazanej golizny znacznie przewyższa ten, jaki prezentują tancerki z Moulin Rouge.

Obecnie w Crazy Horse tańczą dziewczyny z całego świata, ale dostanie się do składu tancerek jest rzeczą niebywale trudną. Co roku, na castingi zgłasza się ponad pół tysiąca kandydatek, a wybranych zostaje tylko 20. Każda z dziewczyn jest profesjonalną baletnicą. Oprócz doświadczenia i warsztatu, tancerki muszą odznaczać się atrakcyjnością i proporcjonalną sylwetką.

W przeciwieństwie do Moulin Rouge, który wystawiany jest tylko w Paryżu, tancerki z Crazy Horse jeżdżą ze swoim widowiskiem po całym świecie. Już za kilka dni także Polscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć to oszałamiające show. Crazy Horse wystąpi w Łodzi 15 listopada i w Warszawie – 19 i 20 listopada.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *