Einstein nie miał racji

Włoscy naukowcy odkryli, że istnieją cząsteczki, które poruszają się szybciej niż światło. To odkrycie obala wiele teorii fizycznych – w tym szczególną teorię względności Alberta Einsteina.

Włoscy fizycy, zaangażowani w projekt OPERA, którego sercem jest instytut CERN, badali cząstki neutrin. Wiązka przemierzała odległość 730 kilometrów, a naukowcy sprawdzali, z jaką prędkością się porusza. Okazało się, że przemieszczała się kilka tysięcznych sekundy szybciej niż się tego spodziewano, co oznacza, że pokonała prędkość światła.

Odkrycie włoskich badaczy było tak zaskakujące, że sami nie mogli w nie uwierzyć. Dlatego eksperyment powtarzano wielokrotnie, w wyniku czego sprawdzono podróż ponad 15000 neutrin. Za każdym razem wynik był jednak taki sam.

Najnowsze odkrycie  naukowców może okazać się przełomowe, ponieważ przeczy ono wielu prawom fizyki, na których opiera się współczesna nauka. Jeżeli odkrycie Włochów zostanie oficjalnie potwierdzone i zaakceptowane, zostanie obalona teoria o nieprzekraczalnej granicy prędkości światła, na podstawie której budowano całą teorię fizyki i model wszechświata.

Jeśli neutriny poruszają się szybciej niż światło, najsłynniejsze równanie Einsteina, wokół którego zbudowana jest współczesna fizyka, czyli E=mc2, okazałoby się błędne.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *