Domowe sposoby na ból mięśni i stawów

Dokuczliwy ból mięśni czy stawów często potrafi nas skutecznie wyłączyć z codziennych obowiązków. Sięgamy wówczas po środki farmakologiczne, a tymczasem w walce z tymi uciążliwymi dolegliwościami mogą pomóc zioła, a nawet warzywa.

W walce z bólem stawów pomocna jest herbatka ziołowa: mieszamy po 50 g ziela skrzypu, nawłoci, fiołka, krwawnika, kory wierzby, liści czarnej porzeczki, melisy i pokrzywy. Jedną łyżeczkę mieszanki zalewamy szklanką wrzątku i przykrytą odstawiamy na 3 godziny. Pić 3 razy dziennie.

Równie skuteczna jest herbatka z liści brzozy: 1 łyżkę suszonych liści z brzozy zalewamy szklanką wrzątku i parzymy przez 30 minut. Napar należy pić 2 razy dziennie. Wiosną młode liście brzozy możemy także przykładać w bolące miejsca.

Pomocne jest również picie 2 razy dziennie po łyżce octu jabłkowego. Bardziej apetycznym sposobem jest jedzenie bananów, które zawierają sporo potasu pomagającego wypłukiwać kwas moczowy ze stawów. Taką samą funkcję spełnia woda, dlatego też osoby cierpiące na te dolegliwości powinny pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie.

Doskonałym sposobem na bóle kolan jest… okład z kapusty! Umyte i wysuszone liście z kapusty należy ubić tłuczkiem aż zaczną puszczać sok. Następnie przyłożyć do bolącego kolana i owinąć bandażem. Kompres powinien pozostać na nodze przez co najmniej 30 minut. W taki sam sposób młode mamy mogą sobie radzić z bolesnymi zapaleniami piersi.

Także gorczyca ma zastosowanie nie tylko w kuchni. Jej właściwości rozgrzewające pomocne są przy bólu mięśni i stawów. Dlatego też warto stosować poduszeczki napełnione gorczycą i przykładać je w bolące miejsca. W ten sam sposób można także radzić sobie z bólem zatok.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *