Prezenty dla dzieci

Grudzień to bez wątpienia jeden z bardziej lubianych przez dzieci miesięcy. Wszystko za sprawą prezentów, które otrzymują najpierw na Mikołajki, a później na Gwiazdkę. Co jednak kupić dzieciom, aby były zadowolone z podarunku? Skąpiec.pl zdradza kilka pomysłów.

Klasyka gatunku

Pluszowe maskotki, lalki i samochody to najbardziej klasyczne z prezentów, dlatego sprawdzają się niemal w każdej sytuacji. Szczególnie do gustu powinny przypaść dzieciom te zabawki, które nawiązują tematyką do ulubionych filmów animowanych: pluszowy Scooby Doo, lalkowa postać Królewny Śnieżki czy też model Zygzaka McQueena z filmu Auta. Dobrym prezentem dla dziewczynki może być również interaktywna lalka Agatka, która rusza buzią i mruga oczkami lub Barbie w stroju księżniczki. Chłopcy zadowoleni będą natomiast z helikoptera LEGO Technic, koparko-ładowarki albo zdalnie sterowanego dinozaura Roboraptor.

Gry, łamigłówki, zabawki edukacyjne

Ciekawymi propozycjami na prezent dla dziecka są wszelkiego rodzaju zabawki pobudzające wyobraźnię, rozwijające umiejętności logicznego myślenia bądź uczące współpracy z innymi. W dziale „Dla dzieci” serwisu Skąpiec.pl dużą popularnością cieszą się gry planszowe, np. Monopoly i Scrabble, różnego typu łamigłówki z serii Wyginacze mózgu czy dobrze wszystkim znana kostka Rubika. Wartym rozważenia pomysłem na upominek dla najmłodszych pociech są także drewniane zabawki edukacyjne, maty do tańczenia i puzzle bądź układanki. Tego typu prezenty, łączące zabawę z nauką, z pewnością ucieszą każdego malucha.

Powrót do przeszłości

Jeśli chodzi o prezenty dla dzieciaków warto przyjrzeć się jeszcze jednemu trendowi. Otóż od kilku lat zauważyć można coraz większe zainteresowanie zabawkami tradycyjnymi, pozbawionymi elektroniki i nowoczesnych technologii. Swoją drugą młodość przeżywają klocki, szmaciane lalki, koniki na biegunach, drewniane zabawki do pchania lub do ciągnięcia. Takie produkty dedykowane są przede wszystkim najmłodszym dzieciom, gdyż są bezpieczne, ekologiczne i naturalne.

Coś dla nastolatków

Podczas planowania zakupów mikołajkowych i gwiazdkowych nie można zapomnieć o starszych dzieciach. W przypadku nastolatków sprawdzą się prezenty z segmentu elektroniki, zwłaszcza tablety (np. modny w tym roku iPad), smartfony, netbooki. Dobrym upominkiem może okazać się również odtwarzacz mp3, praktyczny czytnik e-booków lub aparat cyfrowy.

Najlepszy prezent to taki, który sprawi obdarowanemu jak najwięcej radości. Nie liczy się zatem jego cena czy rozmiar, ale dopasowanie do upodobań i zainteresowań dziecka. Warto o tym pamiętać podczas wybierania upominków mikołajkowych i gwiazdkowych dla najmłodszych…

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *