Dieta grupy krwi

Jest to jedna z bardziej popularnych diet w Polsce. Dietetycy twierdzą jednak, że jest ona raczej sposobem życia niż typową dietą odchudzającą, ponieważ nauka nie zna zależności pomiędzy chudnięciem a grupą krwi. Nie umniejsza to w żadnym wypadku popularności tej diety.

 

Twórca diety

Pomysłodawcą tej diety jest doktor Peter J.D. Adamo pochodzący z Ameryki. Wychodził on z założenia, że skoro ludzie różnią się pod wieloma względami (tryb życia, wzrost, waga, przyzwyczajenia kulinarne), niemożliwością jest, aby istniała jedna uniwersalna dieta dla każdego. Zbyt wiele jest różnic, które determinują powodzenie lub fiasko odchudzania. Po wielu badaniach, doszedł do wniosku, że dieta powinna być dostosowana do danej grupy krwi. Każda z grup krwi, 0, A, B, AB, wymaga innego jadłospisu, który zagwarantuje zrzucenie zbędnych kilogramów.

Na czym to polega?

Doktor Adamo podzielił żywność na 16 grup. Każda z grup krwi ma zalecane inne grupy żywieniowe, a także inną częstotliwość i ilość spożywanych pokarmów. Każda z grup znajdują się pokarmy wysoce wskazane, obojętne, i zakazane. Twórca diety zwraca uwagę, aby spożywać produkty ekologiczne, jak najbardziej naturalne, pozbawione konserwantów, pochodzące tylko ze sprawdzonych upraw. Wybierając kasze, makarony, mąki lepiej sięgnąć po te razowe, pełnoziarniste. Wybierając owoce i warzywa, należy upewnić się, że pochodzą z naturalnych upraw.

Dieta grupy krwi nie narzuca wielkości posiłków. Dopuszcza jedzenie 3-5 posiłków dziennie o przeciętnej wielkości, pod warunkiem, że będą się one składały wyłącznie z produktów przypisanych danej grupie. Chcąc stosować tę dietę najlepiej sporządzić listę produktów dozwolonych i zakazanych i przez pierwszy okres nie wybierać się bez niej na zakupy, gdyż jakiś czas zajmie nauczenie się, co można jeść, a z czego absolutnie zrezygnować.

Rezultaty

Twórca diety zapewnia, że pozwala ona nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale także rozpocząć zdrowsze, lepsze życie, a nawet zapobiec wielu poważnym chorobom jak rak, cukrzyca, niewydolność wątroby czy choroby serca. Zwolennicy diety grupy krwi zachwalają, że skutecznie opóźnia proces starzenia, przyśpiesza przemianę materii, wyrównuje równowagę hormonalną (dzięki czemu woda nie jest zatrzymywana w organizmie). Autor diety zaznacza, że nie jest to typ diety 10 kg w tydzień. Chudnięcie jest powolne, ale systematyczne i skuteczne. Nie grozi efekt jojo ani dolegliwości zdrowotne. Ważne jest też, aby dietę połączyć z aktywnością fizyczną.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *