Czy kupować leki przez Internet?

Wraz ze zmianą technologiczną, zmianie uległy także zwyczaje zakupowe Polaków. Dziś nie musimy wychodzić z domu, by kupić odzież, perfumy czy sprzęt elektroniczny. W sieci od jakiegoś czasu można nabyć także leki. Co zyskujemy, a czym ryzykujemy decydując się na taki zakup?

Korzyści z nabywania leków przez Internet jest wiele. Warto zacząć od oszczędności czasu oraz pieniędzy. Nie musimy w końcu wychodzić z domu i czekać w kolejce. Dzięki aspektom logistycznym, internetowe leki przeważnie bywają także tańsze. Kolejnym aspektem, ważnym zwłaszcza dla Klientów odczuwających skrępowanie przy kupowaniu choćby farmaceutyków związanych z intymnością, jest całkowita anonimowość. Zazwyczaj paczka, która przychodzi pod nasze drzwi nie zawiera żadnych danych zdradzających zawartość bądź też nadawcę.

Jakie ryzyko wiąże się jednak z tego typu zakupami? Przede wszystkim, jeśli nie sprawdzimy czy apteka online jest wiarygodna, możemy nieświadomie nabyć leki pochodzące z nielegalnego przemytu. Aby tego uniknąć, warto poszukać na stronie apteki danych kontaktowych, a następnie zweryfikować czy taka firma rzeczywiście istnieje i posiada pozwolenie na tego typu działalność. Należy także sprawdzić dostępne kanały płatności oraz możliwość konsultacji z lekarzem. Dobre apteki internetowe zazwyczaj współpracują z kilkoma specjalistami z różnych dziedzin i oferują kontakt z nimi choćby przez e-mail, skype czy telefon. Dzięki temu klient ma możliwość uzyskania fachowej porady nim zdecyduje się na zakup.

Kolejnym elementem weryfikacji apteki będzie zapewne sprawdzenie opinii na jej temat w Internecie. Jeżeli taki sklep istnieje dłuższy czas, a mimo to nie znajdziemy negatywnych komentarzy na jego temat, najprawdopodobniej możemy zaufać jego właścicielom. Apteki działające na terenie całej Europy, które nie mają nic do ukrycia często decydują się także na poddanie niezależnej kontroli i umieszczają informacje o tym na swojej stronie. Zwróćmy także uwagę, czy logowanie oraz składanie zamówień odbywa się przez bezpieczny protokół SSL. Jeśli tak, to przy adresie witryny lub na dolnym pasku wyszukiwarki pojawi się informująca o tym ikona kłódki.

Kontrolę leków możemy wykonać także przed ich spożyciem, gdy już otrzymamy paczkę. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do wyglądu opakowania, recepty czy samego leku pamiętajmy, że oryginalność można zweryfikować choćby przez kontakt z producentem leku.

 

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *