Czarne owce wśród biur matrymonialnych online

Od kilku lat powszechne stało się poznawanie partnerów przez  randki online czyli biura matrymonialne i randkowe online. Partnera możemy wybierać w oparciu o wypełniony Profil, po wstępnej selekcji, dzięki odpowiednio ustawionym kryteriom wyszukiwania – jak wiek, wzrost, poziom wykształcenia, a niektóre biura umożliwiają dobór partnera dodatkowo na podstawie psychologicznych testów doboru partnerskiego. Mamy możliwość, by wybrać pasującą do nas osobę, korespondować z nią wirtualnie i umówić się na randkę w życiu rzeczywistym, tzw. realu i mieć szansę na udany, pełen szacunku i oddania związek.

Zazwyczaj takie randki są proste i bardzo przyjemne, ale skąd pewność, że każde takie biuro dla pani, która szuka pana w sieci zapewni nam komfort i bezpieczeństwo? Czy zawsze jesteśmy odpowiednio chronieni i możemy mieć pewność, że osoby, z którymi będziemy się umawiać są na nim w tym samym celu co my, że nie narazimy się na dyskomfort z powodu otrzymanych propozycji? Czy możemy zaufać w kwestii płatności i właściwej ochrony naszych danych? Jaką wreszcie mamy gwarancję, że przedstawione oferty będą dobrane do nas w sposób profesjonalny?

Pomyśl o tym, co z partnerem naprawdę powinno Cię łączyć i czy biuro to sprawdza

Serwis, który przedstawia nam oferty osób, dobierane „na chybił-trafił”, wg klucza samych zewnętrznych kryteriów, jak wzrost, czy wiek lub na zasadzie podobieństw lub przeciwieństw, nie może być wiarygodny. Serwisy, które traktują swoich Użytkowników przedmiotowo – określając ludzi mianem „towaru”, „przedmiotu” czy „produktu” – skupiające się na powierzchowności, również nie wróżą udanej relacji. Rzetelny serwis powinien oferować nam profesjonalne narzędzia doboru partnerskiego, których podstawą są wiedza, badania i doświadczenie zaufanych psychologów, seksuologów i terapeutów, którzy są  specjalistami właśnie w dziedzinie związków partnerskich. Czy poszukując miłości, warto zarejestrować się w serwisie bez solidnego psychologicznego testu partnerskiego? Raczej nie. Takie randki i ogłoszenia matrymonialne nie będą do nas dopasowane. Nie będą nam odpowiadać pod względem osobowości, charakteru, priorytetów i życiowych wartości oraz granic tolerancji – uważanych za fundamenty udanego związku.

Wiarygodność biura przede wszystkim

Każdy z nas chce mieć komfort użytkowania serwisu, który ma pomóc mu w poszukiwaniach partnera na życie. Dotyczy to szczególnie portali matrymonialnych, które skupiają się na jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. To z partnerem spędzamy najwięcej w życiu czasu, to jemu/ jej poświecały większość myśli i on/ ona jest naszym głównym doradczą w innych życiowych decyzjach. Nie warto zatem wybierać serwisów, w których musimy czytać zapisy „drobnym druczkiem” i uważać na wszelakie próby oszustwa. W biurze matrymonialnym online musimy się czuć przede wszystkim bezpiecznie. Brak wiarygodności, wystarczającej i klarownej informacji dotyczącej ochrony danych osobowych czy możliwości odstąpienia od umowy zgodnie z polskim prawem oraz zwrotu opłaty za abonament powinny zapalić nam czerwoną lampkę alarmową. Oczywiście, bezpieczne randki w sieci to powinna być norma, więc możemy wymagać stosownych zabezpieczeń. Warto sprawdzić czy portal posiada np. odznakę Rzetelna Firma i Trusted Shops.  Możemy również zapytać mailowo lub telefonicznie – rzetelne serwisy matrymonialne szczególnie dbają o relacje z Użytkownikami i udostępniają obie te formy kontaktu. Zwróćmy uwagę również na to, czy portal oferuje atrakcyjne promocje i pozwala na odebranie testowego abonamentu. Szerokim łukiem omijajmy serwisy nie posiadające jasnej polityki cenowej, ukryte koszty i „kruczki”, np. dotyczące automatycznego przedłużania usługi.

Za darmo nic nie warto

Czy warto wybierać serwisy darmowe lub te, gdzie abonament jest najtańszy? „Co tanie, to drogie” – mówi stare porzekadło lub „za darmo nic nie warto”. Często, bez naszej wyraźnej zgody, będziemy zasypywani reklamami, wyskakującymi znienacka okienkami, które niekoniecznie spotkają się z naszą aprobatą. Lepiej też zastanowić się czy jesteśmy w stanie zaakceptować automatyczną niczym bierną (bez specjalnego haczyka) zgodę, na to, że powierzone serwisowi nasze informacje (osobiste, zdjęcia, dane operacyjne) będzie on automatycznie przekazywał osobom trzecim, na przykład partnerom, reklamodawcom lub serwisom należącym do tego samego właściciela. Ponadto tanie i darmowe serwisy zrzeszają często osoby poszukujące znajomości przelotnych jedynie w celach zabawowych, erotycznych, bądź szukają klientów dla swoich pozostałych usług. Zetknięcie z takimi sytuacjami zapewne pozostawi niesmak. Lepiej więc skorzystać z usług biura, które sprawdza jakość i wiarygodność danych w Profilach, w tym zdjęć i profesjonalnie zareaguje na wszelkie podejrzenia i zgłoszenia Użytkowników oraz stale dba o jakość ofert.  Ogłoszenia matrymonialne ze zdjęciem – t.zw. Galeria Twarzy – powinny być dostępne już na pierwszej stronie – możemy wtedy sprawdzić, jaka jest wartość serwisu i prezentowanych ofert.

 

Wybieraj z głową biuro, które pomoże Ci osiągnąć Twój cel

Wybierając serwis matrymonialny online należy zastanowić się, jakiego oczekujemy efektu. Czy szukamy faktycznej, opartej na zaufaniu, szacunku i uczuciu relacji z nowym partnerem, czy zabawy, luźnego związku, a może nawet pewnego rodzaju perwersji lub wirtualnej znajomości? Dzięki dobrym biurom matrymonialnym online możemy poznać miłość naszego życia – kogoś, komu będziemy mogli zaufać i powierzyć nasze życie. Szczęśliwe historie, udowadniają, że znajdziemy partnera, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że świat będzie piękniejszy.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *