Alkohol lepszy niż ryby

Polacy dwukrotnie częściej kupują produkty alkoholowe niż rybne. Z badania przeprowadzonego na ponad 150 tysiącach Polaków wynika, że ryby stanowią niecałe 2% produktów kupowanych regularnie w sklepie.

Badanie zostało przeprowadzone w styczniu bieżącego roku na 500 tysiącach produktów zapisanych na listach zakupów w mobilnej aplikacji http://listonic.com. Tysiące Polaków zapisuje na listach zakupów przedmioty, które automatycznie sortowane są w kategorie. W styczniu prawie 4% produktów zostało przypisanych do kategorii alkohole, a niecałe 2% trafiło do kategorii ryby.

Alkohol zapewne jest łatwiej dostępny, z zakupem dobrej jakości ryby jest już gorzej – twierdzi Karolina Łąkowska, szef dietetyków i trenerów serwisu http://vitalia.pl. Markety zapewniają nam głównie ryby mrożone, czasami nieprawidłowo przechowywane (rozmrożone i ponownie zamrożone). Takie ryby są słabej jakości, co ma wpływ na ich smak i chęć wybierania przez konsumentów. Poza jakością oferowanych ryb, istotną rolę odgrywa cena. Koszt 1 kg fileta świeżej ryby, np.: dorsza lub łososia to od 35 zł wzwyż, a litr np. wina, to już cena od 15 zł w górę.

– Oczywiście cenniejsze dla zdrowia człowieka jest spożywanie ryb niż alkoholu. Szczególnie ważne jest konsumowanie ryb morskich ze względu na zawartość kwasów omega-3. – podkreśla Karolina Łąkowska, dietetyk serwisu Vitalia.pl. – Natomiast alkohol wpływa negatywnie na zdrowie. Jedynie niewielkie ilości wina czerwonego mogą być korzystne w profilaktyce chorób układu krążenia. Każdy nadmiar, nawet tego alkoholu, ma działanie odwrotne – twierdzi.

Alkohol nie tylko dzięki cenie zyskuje w oczach konsumentów. Mamy pewne przyzwyczajenia i upodobania smakowe – lubimy bawić się przy alkoholu, nie przy rybie.

Vitalia.pl
Vitalia.pl to największy w Polsce profesjonalny serwis internetowy poświęcony odchudzaniu, zdrowemu odżywaniu i poprawie wyglądu ciała, który powstał w 2005 roku. Miesięcznie odwiedza go ponad 2 mln osób. Strona oferuje indywidualnie dobrane diety i programy ćwiczeń fitness. W serwisie odchudziło się już 60 tys. Polaków.

Listonic
Listonic to system zarządzania domowymi zakupami poprzez listy zakupów tworzone za pomocą darmowej aplikacji mobilnej oraz w Internecie na stronie listonic.com. Z aplikacji korzysta już ponad 150 tysięcy użytkowników, co stawia Listonic w czołówce polskich aplikacji mobilnych w kraju.

mat.pras.

Post Author: szybka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *